Dzisiejsze Msze
 • 07:00
  W intencji parafian
 • 09:00
  + Marię Kozioł, Franciszka Styczyńskiego, Stanisławę żonę
 • 11:00
  1. + Stanisława Branię, Ludwikę żonę oraz ich dzieci
  2. Dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Mai na roczek
 • 16:00
  + Stanisława Chronowskiego w 6 rocznicę śmierci, jego rodziców i teścia
Nasz kalendarz

Ogłoszenia parafialne i intencje mszalne
na wskazany dzień.

 

 

Kliknij tutaj aby zobaczyć zamówione
Msze Święte w ym miesiącu.

 

Aktualności

Kościelna filharmonia czyli coroczny koncert świąteczno-noworoczny

2017-01-07
Obchodzone wczoraj Święto Objawienia Pańskiego zalało całą Polskę kolorowymi orszakami i pochodami. Świąteczną atmosferę czuć było także w Ryczowie. Trzej Królowie, jak co roku, zawitali do naszej parafii, przynosząc ze sobą nie tylko złoto, kadzidło i mirrę, lecz również świąteczno-noworoczny koncert, który stał się już coroczną, niezmienną tradycją i na stałe wpisał w kalendarz przy dacie 6. stycznia.
 

Plan Wizyty Duszpasterskiej

2016-12-24
 

Rekolekcje Adwentowe

2016-12-10
 

Szlachetna Paczka

2016-12-11
Dobrze jest pomagać innym. 
 

Wizyta Św. Mikołaja w WDK w Ryczowie

2016-12-06
Jak wiadomo Św. Mikołaj odwiedza zawsze grzeczne dzieci. Koło Gospodyń Wiejskich w Ryczowie wiedząc, że u nas tylko takie dzieci mieszkają zaprosiły Świętego Biskupa do nas by spotkał się z najmłodszymi parafianami i wręczył im zasłużone prezenty. 
 

Wiolinki nagrały płytę!

2016-12-23
Niezwykle miło jest nam zakomunikować że nasza wspaniała Schola Parafialna "Wiolinki" nagrała płytę z polskimi kolędami i pastorałkami. Efekt ich ciężkiej pracy można nabyć w kościele parafialnym.
 

Koncert "Bóg Liczy na Ciebie!"

2016-12-01
Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Krakowie w lipcu tego roku dostarczyły jego uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć i wzruszeń. Ale to był dopiero początek teraz przed młodymi ludźmi jest kolejne zadanie wyznaczone przez Papieża Franciszka mają zamienić wygodne kanapy na wyczynowe buty, w których wyruszą w świat. Pomóc w tym ma cykl wydarzeń ŚDM. Jesteśmy razem! Organizowanych przez Archidiecezję Krakowską.
 

Obchody Święta Niepodległości w Ryczowie

2016-11-16
Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)        Jędrzej Moraczewski
 

Zakończenie Nabożeństw Fatimskich 2016

2016-10-17
Szczególne przesłanie objawień z Fatimy to rozwój nabożeństwa do Niepokalanego Serca Matki Najświętszej. Dnia 13 lipca 1917 roku Matka Boża powiedziała do dzieci: Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Z tamtych objawień rozwinęło się nabożeństwo fatimskie odprawiane od maja do października, najczęściej trzynastego dnia każdego miesiąca.
 

"Anioły na Górce"

2016-10-10
Któż z nas nie słyszał historii o tym jak to jednemu z gospodarzy urosła piękna i dorodna rzepka wydarzenie to było tak niezwykłe że sam Julian Tuwim popełnił wiersz ukazując owo zajście. Uczniowie z naszego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Tadeusza Kościuszki udzielający się w Grupie Wolontariatu razem z opiekunką p. Marią Kolasą opracowali swoją interpretacje na temat tegoż wiersza. Dzięki temu mieliśmy wspaniały pretekst do tego by udać się do Aniołów na Górce, czyli Centrum pomocy dla osób niepełnosprawnych w Spytkowicach i pochwalić naszymi zdolnościami aktorskimi.