W intencji parafian
    1. Dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Marii i Tadeusza w 50 rocznicę ślubu - od dzieci
    2. + Teofila Bryłę i jego rodziców w 18 rocznicę śmierci
    + Kazimierza Bielca w rocznicę śmierci, Zofię żonę, Zbigniewa syna
    + Józefa Gierka, Andrzeja syna, jego rodziców i teściów oraz zmarłych z rodziny

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Wygiełzowie

2017-08-20

Najbardziej atrakcyjną i prestiżową formą działalności kulturalnej Muzeum w Wygiełzowie jest Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej organizowany od 27 lat na przełomie sierpnia i września przy współpracy z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia" w Katowicach. Efektem tej współpracy jest wysoki poziom artystyczny koncertów i doskonałe współbrzmienie muzyki i słowa o muzyce. Od 2001 r. Festiwal ma charakter międzynarodowy. Festiwal jest skierowany zarówno do odbiorcy masowego jak ido koneserów. Jest dostrzegany i uznany nie tylko przez lokalne środowisko melomanów, ale także przez miłośników muzyki całego regionu. Festiwal zyskał sobie rangę wy-darzenia artystycznego na mapie muzycznej Polski i wiedzą o nim wybitni artyści z całego kraju. W 2017 roku oprócz koncertów w Wygiełzowie w ramach XXVII Festiwalu odbędą się również koncerty w kościołach parafialnych: w Jaworznie-Szczakowej, Chrzanowie-Kościelcu, Trzebini oraz w Grójcu w gminie Alwernia. Koncerty w nowych miejscach przybliżą letnie spotkania z muzyką poważną mieszkańcom naszego regionu. Trwanie i rozwój Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej jest możliwe dzięki życzliwości wielu sponsorów, w tym banków, instytucji i osób prywatnych oraz dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, Starostwa Powiatu Chrzanowskiego, Miasta Jaworzno oraz gmin: Babice, Chrzanów i Trzebina.

Jerzy Motyka
Dyrektor Festiwalu