+ Marię Kozioł, Józefa męża
    1. + Władysława Starowicza w rocznicę śmierci, Marcjannę żonę oraz ich rodziców
    2. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla ks. Proboszcza, ks. Rafała, ks. Wojciecha i ks. Dariusza w rocznicę święceń kapłańskich

Podwyższenie Krzyża Świętego - odpust i dożynki

2017-09-10

Tegorocznym uroczystościom przewodniczył ksiądz kanonik Lesław Mirek, dyrektor Domu Rekolekcyjnego "Księżówka" z Zakopanem. Okazją do zaproszenia Go do nas był jego Srebrny Jubileusz Kapłaństwa, który obchodzi w tym roku. Ksiądz Jubilat wygłosił kazania na przedpołudniowych Mszach świętych i odprawił uroczystą sumę odpustową. Gospodarzami dożynek byli parafianie z Półwsi, którzy przybyli do kościoła z pięknym wieńcem, prowadzeni przez Gminną Orkiestrę Dętą. Wspólnie dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne plony. W tym dniu podczas każdej Mszy świętej dokonaliśmy także Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich.