+ Stanisława Sowę, Stanisławę żonę oraz ich rodziców
    2. + Jerzego Kubasa w 1 rocznicę śmierci

Wrześniowe Nabożeństwo Fatimskie

2017-09-13

W tym roku po raz 31 w naszej parafii odbywają się Nabożeństwa Fatimskie. Kazania głosi ks. Mirosław Kubek. Wrześniowe rozważanie poświęcił tajemnicy Niepokalanego Serca Maryi. Przedstawił najpierw historię kultu Niepokalanego Serca Maryi oraz praktykę poświęcenia się Sercu Maryi. Nawiązując do objawień fatimskich, kaznodzieja przypomniał, że Maryja pokazała dzieciom swoje serce i powiedziała, że jest znieważane przez ludzkie grzechy. Zachęcała do wynagrodzenia za grzechy. Swoją prośbę o zadośćuczynienie Maryja powtórzyła w objawieniu, które Łucja miała w 1925 roku w nowicjacie: "Spójrz, moja córko na to serce otoczone cierniami, którymi ludzie niewdzięczni ranią Mnie co chwila bluźnierstwami i lekceważeniem. Ty przynajmniej staraj się Mnie pocieszyć i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinę śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia tym wszystkim, którzy w pierwsze soboty pięciu następujących po sobie miesięcy wyspowiadają się, przyjmą Komunię świętą, odmówią różaniec i będą mi towarzyszyć przez 15 minut w rozważaniu tajemnic różańca świętego w intencji wynagrodzenia". Ksiądz Mirosław przypomniał, że nabożeństwo obejmuje pięć kolejnych pierwszych sobót miesiąca, gdyż pięć rodzajów obelg i bluźnierstw doświadcza Niepokalane Serce Maryi: bluźnierstwa przeciwko Niepokalanemu Poczęciu, bluźnierstwa przeciwko dziewictwu Maryi, bluźnierstwa przeciwko Jej Bożemu Macierzyństwu, obelgi przez które uczy się otwarcie wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę lub nienawiść do Niepokalanej Matki, urągania Matce Bożej w jej świętych wizerunkach.