+ Kazimierza Kubarka, Rozalię żonę oraz ich rodziców
    + Franciszka Mostowika w rocznicę śmierci

Dzieci przyjęły różaniec

2017-10-01

Od października do marca dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej uczestniczą, wraz ze swoimi rodzicami, w celebracjach, w czasie których kapłan błogosławi i przekazuje im znaki wiary. Przekazanie znaków jest także okazją do większej mobilizacji dziecka na drodze życia duchowego. Aby otrzymać znak, trzeba spełnić pewne wymagania. Choć sakramenty pokuty i Eucharystii są przede wszystkim darem Boga dla człowieka, to jednak ich przyjęcie domaga się ze strony człowieka pełnego zaangażowania umysłu, woli i serca. Stawiając sobie w ciągu roku takie wymagania lepiej przygotowujemy się do przyjęcia łaski sakramentalnej. Przy przekazaniu znaków zaakcentowane są następujące wymagania:
  • różaniec - coraz lepiej się modlić,
  • książeczka - coraz gorliwiej uczestniczyć we Mszy świętej,
  • medalik - coraz bardziej świadomie naśladować Pana Jezusa,