+ Józefa Monicę, Władysławę żonę w rocznicę śmierci, Jana i Tadeusza synów, Jana zięcia, Andrzeja i Dariusza wnuków
    O zdrowie, błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego dla Natalii w 18 rocznicę urodzin

Pierwszy Ryczowski Korowód Świętych

2017-10-31

Dnia 31 października dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej wzięły udział w I Ryczowskim Korowodzie Świętych. Pomysłodawcą tego wydarzenia byli ks. Dariusz Biernat i p. Maria Kolasa. W tym dniu wszystkie dzieci przebrały się za Świętych. Ich opiekunami w drodze do kościoła były uczennice gimnazjum, które wcieliły się w aniołków. Oprócz uczniów w stroje świętych przebrali się także wychowawcy.
Idąc do kościoła wszyscy śpiewaliśmy piosenki takie jak: ,,Oto jest dzień", ,,Taki duży, taki mały" i ,,Bóg jest tu". W korowodzie można było zobaczyć przeróżnych świętych m.in.: św. Mikołaja, św. Marcina, św. Weronikę, św. Patrycję, św. Wiktorię, św. Maryję, św. Józefa itd. Gdy dotarliśmy na miejsce, zajęliśmy miejsca w ławkach i wspólnie się pomodliliśmy. Następnie ks. Dariusz opowiedział nam kim są święci, jacy są, jakie są ich zadania Po przybliżeniu znaczenia Świętego rozpoczął się konkurs na najpiękniejsze przebranie świętego. Jury wybrało po trzy najładniejsze stroje z każdej klasy. Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami, a oprócz tego każdy dostał po cukierku jako nagrodę pocieszenia. Na koniec jeszcze raz zaśpiewaliśmy wspólnie i wyszliśmy na zewnątrz, aby zrobić sobie wspólne zdjęcie.
Nadszedł czas na drogę powrotną do szkoły. Pomimo zimna, do szkoły wróciliśmy z uśmiechami na twarzy śpiewając. I tak wyglądał Pierwszy, mam nadzieję, że nie ostatni, Korowód Świętych.
Julia Karaś, klasa III b