Dzisiejsze Msze
  • 06:30
    + Józefę Tomską w 9 rocznicę śmierci, Stefana męża, Roberta zięcia
  • 18:00
    + Marię Bryła w rocznice śmierci, Jana męża, Zofię córkę, Edwarda syna, Emila zięcia
Nasz kalendarz

Ogłoszenia parafialne i intencje mszalne
na wskazany dzień.

 

 

Kliknij tutaj aby zobaczyć zamówione
Msze Święte w ym miesiącu.

 

Aktualności

Bal niepełnosprawnych

2017-11-26
 
W niedzielę 26 Listopada o godzinie 1400 w Domu Kultury w Ryczowie członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ryczowa i Półwsi zorganizowali bal andrzejkowy dla osób niepełnosprawnych. W przygotowaniach i balu wzięli udział również młodzi wolontariusze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie. 

Radość, uśmiech, rozpromienione twarze uczestników to największa nagroda za czas związany z przygotowaniem tego niecodziennego spotkania. Uczestnicy mieli możliwość wspólnej zabawy profesjonalnie prowadzonej przez wodzireja pana Mateusza Roska za co bardzo mu dziękujemy. Wesołe zabawy zintegrowały wszystkich uczestników.

Każdy zaproszony gość na pożegnanie otrzymał pluszowego słonia - na szczęście oraz przygotowane pierniki z magicznym słowem "Dziękuję". Mamy nadzieję, że choć było to pierwsze to nie ostatnie spotkanie. Dzięki niemu my, podobno "sprawni" często zapatrzeni w ekrany telefonów, laptopów, gier mogliśmy się uczyć od naszych gości, na czym polega radość ze spotkania z drugim człowiekiem. Wspólnie spędzony czas skłonił nas do refleksji, że każdy dzień to bezcenna chwila, którą powinniśmy się cieszyć. 

Wszystkim uczestnikom, osobom które przygotowały bal, młodzieży, sponsorom w imieniu członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ryczowa i Półwsi Dziękuję!!!

Maria Kolasa