+ Józefa Gierka, Annę żonę, Jana syna, Michała wnuka
    1. W intencji parafian
    2. + Jana Rybarczyka i dziadków z obu stron
    + Franciszka Wawro, jego rodziców, rodzeństwo i Marię bratową
    + Stanisława Tomskiego w 15 rocznicę śmierci, Katarzynę żonę, Jana syna z żoną, Teresę córkę z mężem, Bronisława zięcia

Roraty 2017

2017-12-07

Tegoroczne Roraty opowiadają o św. Józefie, człowieku, któremu Bóg - jak podkreślił Jan Paweł II w adhortacji "Redemptoris custos" - "powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami". Temat wydaje się uzasadnioną kontynuacją zeszłorocznych Rorat o Matce Bożej z Jasnej Góry. Wpisuje się on też w obchody Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego, jaki dla Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu specjalnym listem ogłosił papież Franciszek. Rok św. Józefa zaczął się tam w pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2017 r., i potrwa do uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r. Roratom towarzyszy piosenka pod tytułem "Strażnik Skarbów", nawiązująca do słów papieża Jana Pawła II na temat św. Józefa. Piosenkę wykonuje Magdalena Anioł.