+ Józefa Monicę, Władysławę żonę w rocznicę śmierci, Jana i Tadeusza synów, Jana zięcia, Andrzeja i Dariusza wnuków
    O zdrowie, błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego dla Natalii w 18 rocznicę urodzin

Roraty 2017

2017-12-07

Tegoroczne Roraty opowiadają o św. Józefie, człowieku, któremu Bóg - jak podkreślił Jan Paweł II w adhortacji "Redemptoris custos" - "powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami". Temat wydaje się uzasadnioną kontynuacją zeszłorocznych Rorat o Matce Bożej z Jasnej Góry. Wpisuje się on też w obchody Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego, jaki dla Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu specjalnym listem ogłosił papież Franciszek. Rok św. Józefa zaczął się tam w pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2017 r., i potrwa do uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r. Roratom towarzyszy piosenka pod tytułem "Strażnik Skarbów", nawiązująca do słów papieża Jana Pawła II na temat św. Józefa. Piosenkę wykonuje Magdalena Anioł.