+ Tadeusza Śmieszek, Władysławę żonę
    + Władysławę Bryła, Ludwika męża, Stanisława syna, Wojciecha Czechowicza, Annę żonę

Orszak Trzech Króli

2019-01-06

Przeżyliśmy w naszej parafii ważne wydarzenie  - Pierwszy Orszak Trzech Króli. Dotąd mogliśmy takie orszaki oglądać jedynie w telewizji. Dziś mogliśmy w tym uczestniczyć na żywo. Orszak wyruszył dzięki inicjatywie i zaangażowaniu środowiska szkolnego  - Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników Szkoły oraz Rady Rodziców. Dzięki pomocy Ochotniczych Straży Pożarnych z Ryczowa i Półwsi, Koła Łowieckiego "Hubert" oraz innych życzliwych osób wszystko udało się wspaniale. Sprzyjała także aura - trochę zimowa i niezbyt mroźna. Orszak wyruszył spod budynku szkoły do "Hubertówki", gdzie był poczęstunek i spotkanie z mini ZOO. Potem przemarsz ulicą Jana Pawła II do kościoła na uroczystą Mszę świętą o godzinie 1100. Uczestnicy orszaku - uczniowie, włączyli się czynnie w Liturgię Słowa i procesję z darami ofiarnymi. Po Mszy świętej jeszcze wspólne zdjęcie i...  z nadzieją czekamy do przyszłego roku.