+ Tadeusza Śmieszek, Władysławę żonę
    + Władysławę Bryła, Ludwika męża, Stanisława syna, Wojciecha Czechowicza, Annę żonę

Zimowisko 2019

2019-01-21

Jak co roku ryczowskie dzieci spędziły ferie na zimowisku zorganizowanym przez ks. Dariusza Biernata i p. Marię Kolasę. W dniu 14 stycznia już o 800 wyruszyliśmy spod Kościoła do ośrodka "Harnaś" w Zawoi. Gdy dotarliśmy na miejsce zostaliśmy przydzieleni do pokoi. Po obiedzie poszliśmy na stok. Gdy wypożyczyliśmy narty część udoskonalenia swoją jazdę, A reszta rozpoczynała naukę. Drugą wersją dla niejeżdżących na nartach był dość wyczerpujący spacer z Panią Marysią. Gdy wróciliśmy do budynku zjedliśmy pyszną kolację i udaliśmy się na mszę, którą urozmaiciły dźwięki gitary i ukulele. Tej nocy poszliśmy wcześnie spać, ponieważ następnego dnia Mszę mieliśmy już o 800. Kolejne dni także spędzaliśmy na stoku, jednak w środę czekała nas niespodzianka-kulig. Przy dźwiękach gitary zwiedzaliśmy na ciągnących przez konie saniach Zawoję. To była niezapomniana przygoda. Następnie usiedliśmy przy ognisku i usmażyliśmy kiełbaski. W czwartek wieczorem Pani Marysia uczyła nas dawniej śpiewanych przy ognisku piosenek. W piątek niektórzy poszli na narty, jednak większość wybrała łyżwy. Potem spakowaliśmy się, włożyliśmy walizki do autobusu i pojechaliśmy do Ryczowa. Serdecznie dziękujemy Pani Marzenie, Pani Marysi, Tomkowi, Panu Krzyśkowi oraz ks. Dariuszowi, za miłe spędzony czas, piękne kazania, pilnowanie naszego bezpieczeństwa, wspólne zabawy, cierpliwość i mamy nadzieję , że w przyszłym roku znów spotkamy się razem.
Zuzia i Olivia

linki do zdjęć z wyjazdu: