Dzisiejsze Msze
  • 06:30
    + Józefa i Krystynę Niesyczyńskich w rocznicę śmierci oraz rodziców i rodzeństwo
  • 18:00
    + Ludwika Kubarka, Władysławę żonę, Jana syna w rocznicę śmierci
Nasz kalendarz

Ogłoszenia parafialne i intencje mszalne
na wskazany dzień.

 

 

Kliknij tutaj aby zobaczyć zamówione
Msze Święte w ym miesiącu.

 

Aktualności

Maleńka Miłość

2019-01-27
 
W pierwszej scenie diabły cieszyły się z naiwności ludzi, między którymi szerzy się zło, kłamstwo, toczą się wojny, panuje terroryzm. Ludzie szukają Miłości w narkotykach, alkoholu, komputerach i innych pozornych przyjemnościach. Dzieci kłócą się, biją, ubliżają, kłamią, nie słuchają rodziców, nauczycieli. Na szczęście z upomnieniem przychodzą aniołowie. Przychodzą i przynoszą radosną nowinę: "Narodzi się Bóg, Prawdziwa Miłość". Zanim Jezus przychodzi na świat, św. Elżbieta i Zachariasz proszą Boga o potomstwo, a Bóg ich wysłuchuje. Zostają rodzicami, bo zaufali Najwyższemu. Po tym cudzie Maryja otrzymuje od Gabriela wiadomość: "Oto poczniesz i porodzisz syna". 
Maryja i św. Józef szukając domu dla Dzieciątka, borykają się z odwiecznym pytaniem: Kto Go przyjmie? Ostatecznie Jezus rodzi się w ubogiej stajni wśród zwierząt. Przybywają do Niego pasterze i królowie. A Herod...? Nawet małe dzieci wiedzą, co się z nim stało. Wśród tej mnogości postaci, każdy z nas mógł utożsamić się z jedną z nich. Można zapytać samego siebie: :
Czy jestem pasterzem? 
Czy jestem Królem? 
A może jestem Herodem? 
To nie wszystko. Pojawiają się kolejne pytania: 
Czy wystarczy, aby Miłość się tylko narodziła? 
Co później?
Wszystkim aktorom tym Dużym i Małym, dziękujemy za zaangażowanie w realizację naszego wspólnego spektaklu. Dziękujemy niezawodnej jasełkowej publiczności, za brawa, słowa uznania. Dziękujemy, że doceniliście trud i wielogodzinne przygotowania. Zebrane datki przekazaliśmy Siostrom Boromeuszkom, które przez wiele lat pełnią na syberyjskiej ziemi posługę miłosierdzia. 
Bóg Zapłać!
Organizatorzy 

Tutaj można zobaczyć Jasełka: