+ Władysława Maja, jego rodziców i rodzeństwo
    + Kazimierza Bielca, Zofię i Łucję żonę, Zbigniewa syna

XXI Dożynki Województwa Małopolskiego

2019-08-25

W Ryczowie odbyły się XXI Dożynki Województwa Małopolskiego na które zaprosił Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Rafał Bochenek i Wójt Gminy Spytkowice Mariusz Krystian. Uroczystości rozpoczęły się w naszym kościele parafialnym. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski. W świątyni oraz w jej otoczeniu zebrali się liczni uczestnicy z całego województwa. Wokół kościoła zaprezentowano 23 wieńce dożynkowe, które po Mszy św. poświęcił Ksiądz Arcybiskup. Starostami dożynek byli nasi parafianie Magdalena i Paweł Kozioł. Po Mszy spod kościoła wyruszył barwny korowód dożynkowy, który przeszedł na stadion piłkarski.

Relacja filmowa z kościoła: