+ Stanisławę Kozioł, Władysława męża w rocznicę śmierci
    2. + Grzegorza Kutermaka w 30 dniu po śmierci

Odpust i dożynki parafialne

2019-09-15

Doroczna uroczystość odpustowa na Podwyższenie Krzyża Świętego jest tradycyjnie związana z dożynkami parafialnymi. W tym roku kazania wygłosił i sumę odpustową odprawił ksiądz kanonik Adam Podbiera, proboszcz parafii św. Józefa w Krakowie na Osiedlu Kalinowym. Gospodarzami dożynek byli parafianie z Ryczowa Górnego, którzy przygotowali piękną oprawę całej uroczystości. Zadbali o wystrój kościoła, przygotowali wieniec i dary ofiarne. W czasie liturgii włączyli się w czytania, psalm responsoryjny i modlitwę wiernych. Jak zwykle w czasie takich uroczystości zagrała także nasza orkiestra dęta. Były poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z Ryczowa i Półwsi, górników z naszej parafii oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie. Całości dopełniły piękne stroje pań i dziewcząt z Ryczowa Górnego oraz członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Ryczowa.

Kazanie - ks. Adam Podbiera