+ Stanisława i Wiktorię Irlik, Marię córkę z mężem
    1. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla ks. Michała Curzydło w 1 rocznicę święceń kapłańskich
    2. + Władysława Starowicza, Marcjannę żonę oraz ich rodziców

Malowanie baniek na choinkę

2019-11-16

Do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze daleko, ale dlaczego nie zacząć przygotowań właśnie teraz? W Ryczowie już 9 listopada postanowiliśmy zacząć małymi krokami myśleć o świętach. W salce parafialnej odbyły się warsztaty ręcznego malowania bombek choinkowych pod czujnym okiem fachowców z Pracowni Artystycznej "As" z Czernichowa. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno tych najmniejszych parafian, jak i tych troszkę starszych . W czasie trwania warsztatów została przedstawiona cała historia tworzenia bombek, począwszy od dmuchania szklanych kul, nadawania kształtów, srebrzenia, dekorowania i na końcu pakowania już gotowych małych arcydzieł dla klientów. Podczas ozdabiania bombek, każdy uczestnik wykazał się pomysłowością i dużym talentem malarskim w tworzeniu swoich ozdób choinkowych. Podczas warsztatów można było również obejrzeć i zakupić gotowe bombki stworzone w pracowni firmy "As". Nie zabrakło również fotoreportera - księdza proboszcza, który jak zwykle wszystko uwiecznił na pięknych fotografiach.