Dzisiejsze Msze
  • 06:30
    + Andrzeja Monicę w 8 rocznicę śmierci, jego dziadków Moniców i Gawędów, Jana ojca
  • 18:00
    + Julię i Władysława Mostowik, Jana i Józefa synów, Łukasza wnuka
Nasz kalendarz

Ogłoszenia parafialne i intencje mszalne
na wskazany dzień.

 

 

Kliknij tutaj aby zobaczyć zamówione
Msze Święte w ym miesiącu.

 

Aktualności

"Oczami aniołów"

2020-01-12
 
W tym roku nasze jasełka parafialne zatytułowane "Oczami aniołów" odbyły się w dość nietypowy sposób. O historii narodzenia naszego Króla opowiadały Anioły! Te niezwykłe istoty oprowadzały naszą wyobraźnię po różnych miejscach, szukając idealnego domu dla Jezuska, który miał się narodzić. Anioły zawitały do pasterzy - ludzi prostych, którym z racji swoich obowiązków brakuje czasu na Pana. Wstąpiły również do gospodarzy, ale i oni w sercach mieli złość i pogardę dla bliźniego. Były również na dworze samego Cezara Augusta, lecz i tam wśród próżności nie znalazły dla niego miejsca. Anioły wymyśliły, że Jezus narodzi się w stajni. Tak! Właśnie w stajni- wśród niewinnych zwierząt, na sianku. Bóg uniżył się dla nas, dla naszego Zbawienia! Nie zapominajmy o tym! Bóg przyszedł po to, by stać się Chlebem dla swojego ludu. By każdy w stajence swojego serca mógł się nim karmić. 
Oczywiście scenografia, muzyka oraz nasz skrypt ról był odpowiednio dobrany i niesamowicie dobrze przygotowany. Dziękujemy!
Wszystkim aktorom dużym i małym oraz rzeszy publiczności dziękujemy, że znaleźli czas, aby wspólnie po raz kolejny przeżyć Cud Bożego Narodzenia.


Patrycja Bałys


link do przedstawienia:

https://www.youtube.com/watch?v=DzjpWzSsFWE