+ Andrzeja Monicę w 8 rocznicę śmierci, jego dziadków Moniców i Gawędów, Jana ojca
    + Julię i Władysława Mostowik, Jana i Józefa synów, Łukasza wnuka

Komunia duchowa

2020-03-16

Można to wyrazić we własnych słowach, bądź posłużyć się słowami Pisma Świętego np. z Psalmu 42 lub jego popularnymi przekładami w postaci pieśni i śpiewów (np. "Ciebie duszą całą pragnę", "Jak łania pragnie wody ze strumienia"). Pomocą może być modlitewnik w którym są odpowiednie teksty służące przygotowaniu do Komunii świętej. Najwłaściwszym sposobem byłoby uczestnictwo w transmisji Mszy św., która nie będzie tylko zwykłym oglądaniem, przy okazji wykonywania innych czynności, ale uczestnictwem wyrażonym w całkowitym oddaniu tego czasu wraz ze swymi bliskimi w duchowej łączności z innymi wiernymi, na zjednoczenie z Bogiem. Niech towarzyszy temu odpowiedni strój oraz miejsce w mieszkaniu sprzyjające wspólnej modlitwie domowników.