+ Stanisława i Wiktorię Irlik, Marię córkę z mężem
    1. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla ks. Michała Curzydło w 1 rocznicę święceń kapłańskich
    2. + Władysława Starowicza, Marcjannę żonę oraz ich rodziców

Nasza tegoroczna Galeria Palmowa

2020-04-04

Pierwsze procesje z palmami wielkanocnymi miały miejsce w IV wieku w Jerozolimie. Zwyczaj ten rozpowszechnił się na wschodzie oraz w Hiszpanii i Galii. Od V i VI wieku zaczął się przyjmować także w Kościele zachodnim. Sam zaś zwyczaj święcenia gałązek zielonych, czyli palm wielkanocnych, wprowadzono do liturgii Niedzieli Palmowej w XI wieku. W Polsce początki święcenia palm wielkanocnych sięgają XI wieku. W naszej parafii ta tradycja jest żywa. Co roku powstaje wiele palm pięknych i oryginalnych. Są ozdobą Niedzieli Palmowej i nagradzane w corocznym konkursie. Ten rok jest wyjątkowy, bo nie możemy się spotkać "na żywo" z palmami w rękach. Musimy się zadowolić widokiem palm na fotografiach. Dziękujemy wszystkim, który je przesłali. A zatem podziwiajmy...