+ Andrzeja Monicę w 8 rocznicę śmierci, jego dziadków Moniców i Gawędów, Jana ojca
    + Julię i Władysława Mostowik, Jana i Józefa synów, Łukasza wnuka

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W RYCZOWIE

2020-04-16

W najbliższą niedzielę, 19 kwietnia, będziemy obchodzić piękne Święto Bożego Miłosierdzia. W tym dniu czytamy fragment Ewangelii św. Jana o tym jak Pan Jezus wszedł przez zamknięte drzwi do domu, w którym znajdowali się Jego uczniowie. (J 20, 19-31)

My też pozostajemy zamknięci w swoich domach. Powód jest zupełnie inny. Uczniowie bali się Żydów, my boimy się koronawirusa. Ale to wydarzenie ewangeliczne może być dla nas świetną inspiracją do przeżycia tego wyjątkowego dnia.

Chcieliśmy zaproponować naszym Parafianom i wszystkim Sympatykom Parafii w Ryczowie małe zadanie przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do udekorowania drzwi swoich domów (lub pokoi) na tę niedzielę, by Jezusowi Miłosiernemu dać sygnał, że mimo naszego przebywania w domu, bardzo potrzebujemy Jego miłosierdzia, łaski i nadziei. Sposób udekorowania pozostawiamy Waszej inwencji. Dzieci zachęcamy bardzo do namalowania Pana Jezusa przychodzącego do domu i wykorzystania tego rysunku w dekoracji.

Zdjęcia udekorowanych drzwi można wysyłać na adres mailowy: fara.ryczow@gmail.com do soboty 18 kwietnia, do godz. 1800. Wszystkie zdjęcia Waszych udekorowanych drzwi opublikujemy na stronie internetowej oraz zabierzemy do kościoła na Niedzielę Bożego Miłosierdzia.