+ Andrzeja Monicę w 8 rocznicę śmierci, jego dziadków Moniców i Gawędów, Jana ojca
    + Julię i Władysława Mostowik, Jana i Józefa synów, Łukasza wnuka

Zaufaliśmy Miłosiernemu

2020-04-20

Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.
W naszej parafii spotykamy się co roku w tym dniu o Godzinie Miłosierdzia na nabożeństwie w kościele. Tegoroczne nabożeństwo ze względu na epidemię miało wymiar kameralny. Jego przebieg transmitowaliśmy w mediach społecznościowych. W skrócie można to zobaczyć na filmie.