+ Andrzeja Monicę w 8 rocznicę śmierci, jego dziadków Moniców i Gawędów, Jana ojca
    + Julię i Władysława Mostowik, Jana i Józefa synów, Łukasza wnuka

Chwalcie łąki umajone 2020

2020-05-07

Maj, najpiękniejszy miesiąc w roku, w Kościele katolickim, poświęcony jest Maryi nazywanej najpiękniejszym kwiatem ziemi. Właśnie dlatego w maju odprawiamy nabożeństwa majowe, odmawiamy Litanię Loretańską, śpiewamy pieśni maryjne i modlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej w kościele, w naszych domach, a także przy kapliczkach.

Tegoroczne nabożeństwa majowe wyglądają jednak nieco inaczej. Choć przyroda zachwyca swoim pięknem i paletą wspaniałych barw to jednak ze względu na ograniczenia związane z epidemią nie możemy spotykać się jak dotąd w dużym gronie na majówkach. Pozostaje nam głównie modlitwa w gronie rodzinnym, do której bardzo serdecznie zachęcamy, zwłaszcza dzieci i młodzież. Wierzymy w Was bardzo i ufamy, że w takiej modlitwie jest olbrzymia siła.
Przy tej okazji zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie i przeglądzie twórczości maryjnej i majowej. Mamy dla Was dwie propozycje:
  •  DLA DZIECI
Prosimy o narysowanie pięknej maryjnej kapliczki umiejscowionej na tle Ryczowa lub Półwsi. Im więcej lokalnych szczegółów tym lepiej. Koniecznie powinno się znajdować w ilustracji dużo kolorowych kwiatów oraz ludzi, którzy modlą się przed Matką Bożą. Technika dowolna.
  • DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH
Zachęcamy do wykonania i przesłania zdjęć zrobionych w naszej okolicy, przedstawiających piękną, majową przyrodę. Mogą to być zdjęcia łąk, ogrodów, kapliczek, wszystkiego co podkreśla piękno Maryi i miesiąca maja. Jedna osoba może przesłać maksymalnie trzy zdjęcia konkursowe.

Fotografie dziecięcych prac plastycznych i oraz zdjęcia przyrody prosimy przesłać na adres mailowy: fara.ryczow@gmail.com do 15 maja 2020 roku. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca miesiąca. Dla laureatów przewidziane są nagrody. Wszystkie prace umieścimy na stronie parafialnej oraz w specjalnej majowej prezentacji.

Ryczowska przyroda jest piękna. Rozejrzyj się wokół. Pochyl się. Zatrzymaj!