+ Stanisława i Wiktorię Irlik, Marię córkę z mężem
    1. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla ks. Michała Curzydło w 1 rocznicę święceń kapłańskich
    2. + Władysława Starowicza, Marcjannę żonę oraz ich rodziców

2020-05-18

Należało wykonać kartkę z podróży do wybranego kraju celu pielgrzymki papieża Jana Pawła II ukazując sylwetkę papieża i umieszczając go w scenerii charakterystycznej do wybranego kraju.
Uczniowie przesyłali swoje prace za pomocą poczty elektronicznej i komunikatorów. Mimo utrudnionego kontaktu ze szkołą uczniowie stanęli na wysokości zadania i licznie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w konkursie. W rezultacie napłynęło aż 58 prac.
Uczniowie wykazali się niezwykłymi pomysłami i zdolnościami plastycznymi, a jednocześnie dociekliwością w odkrywaniu geograficznych i kulturowych osobliwości z różnych zakątków świata - tych samych, które niegdyś odwiedzał nasz Papież.

Kategoria wiekowa: klasy 0-3
  • I miejsce: Nadia Balcer, oddział 0b (za nasycone kolorem i radosną energią przedstawienie podróży papieża do Afryki - w ujęciu geograficznym, przyrodniczym i międzyludzkim),
  • II miejsce: Maja Mruczek, klasa 1a (za papieskie oczy i dziecięce spojrzenie - pełne podziwu i zachwytu - na barwną różnorodność przyrody egzotycznej Australii)
  • III miejsce: Justyna Wieczorek, klasa 1a ( za wnikliwe i pełne dziecięcego uroku wprowadzenie nas w tradycje rdzennych plemion tubylczych Kanady)