+ Franciszka Sowę, Władysławę żonę, Wiesława syna
    + Antoninę Kubas i jej rodziców

Wniebowzięcie - Matki Bożej Zielnej

2017-08-15
Prawda o Wniebowzięciu Matki Bożej stanowi dogmat naszej wiary, choć formalnie ogłoszony stosunkowo niedawno - przez papieża Piusa XII w dniu 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus:"...powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej".

Boże wędrowanie

2017-08-11
Po raz 37 przeszła Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Grupy pielgrzymów wyruszyły z Wawelu oraz kilku innych miejsc Archidiecezji Krakowskiej. Pielgrzymowali także nasi parafianie z księdzem Dariuszem. Wędrówkę rozpoczęli tradycyjnie w Spytkowicach pokonując w 6 dni około 150 kilometrów.

Przemienienie Pańskie

2017-08-06
Święto Przemienienia Pańskiego upamiętnia chwilę, w której Chrystus ukazał wybranym apostołom kim jest ze swej natury i istoty. Zanim stali się świadkami cierpień Mistrza, oglądali Go w Boskiej chwale, aby podczas Męki ich wiara nie zachwiała się.

Nabożeństwa Fatimskie

2017-07-17
W ubiegłym roku minęła 30 rocznica Nabożeństw Fatimskich w Ryczowie. Rozpoczęły się one w 1986 roku z inicjatywy ówczesnego wikariusza ks. Zbigniewa Oczkowskiego. Uczestniczyli w nich od początku i uczestniczą nadal parafianie oraz wierni z innych okolicznych parafii.

Króluj nam Chryste

2017-07-15
Powiększyło się grono Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii o nowych dziewięciu ministrantów. Są uczniami klasy IV i V szkoły podstawowej. Po okresie przygotowania zostali uroczyście przyjęci do posługi liturgicznej.

Boże Ciało 2017

2017-07-08
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (w tradycji ludowej zwane Bożym Ciałem) jest to święto obchodzone przez katolików ku czci Najświętszego Sakramentu. Jest to święto obowiązujące katolików do uczestniczenia w tym dniu we Mszy Świętej. W Polsce Boże Ciało zostało ustanowione dniem wolnym od pracy. Boże Ciało jest świętem obchodzonym 60 dni po Wielkanocy, dlatego jest to święto ruchome.

M&M Młodzi i Miłosierdzie

2017-04-04
Projekt Młodzi&Miłosierdzie2 to kontynuacja zeszłorocznego wydarzenia. M&M2 jest Spotkaniem, w czasie którego poruszana jest tematyka religijna, ale również pobudzaniem wrażliwości na piękno kultury i sztuki, kształtowania postawy mądrych wyborów i odpowiedzialnego życia.

Mały Apostoł na lodowisku

2017-03-05
Grupa Mały Apostołek 4 marca spędziła aktywnie czas. W ramach co sobotnich spotkań wybraliśmy się na lodowisko do Osieka. Taka forma spędzania wolnego czasu bardzo spodobała się młodym uczestnikom.

Szpik Potrzebny w Mig !

2017-03-01
Ciągle narzekamy, że czasy są złe, że z trudem przychodzi nam pomaganie innym, a ludziom po prostu brakuje empatii. Muszę rozczarować wszystkich tych, którzy tak uważają. Ryczów (i nie tylko!) pokazał, że można inaczej. Wystarczy tylko chcieć. Owe chęci zostały zmaterializowane podczas finału niedzielnej akcji Spik potrzebny w mig pomoc dla Gabi. Ryczowski Dom Kultury na kilka godzin przemienił się w istny korowód dobra, który wyruszył na ratunek ludzkiego życia.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

2017-02-27