+ Weronikę i Romana Gawędę, Józefa syna i jego żonę w rocznicę śmierci
    W intencji parafian

Golgota

2019-03-15
Ewangeliści nazywają to miejsce Golgotą czyli Miejscem Czaszki. I podają wprost, że Jezus został ukrzyżowany poza murami Jerozolimy.

Niepełnosprawność łączy, a nie dzieli!

2018-11-25
Odwieczna tęsknota za miłością, potrzeba kochania i bycia kochanym, zmobilizowała członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ryczowa i Półwsi do zorganizowania II Balu dla Osób Niepełnosprawnych.

Maleńka Miłość

2019-01-27
Narodziny każdego człowieka to niezwykłe Boże Narodzenie Bóg rodzi się w nas kolejny raz. W innych ludziach rodzi się Miłość. Maleńka Miłość tak zatytułowaliśmy nasze tegoroczne jasełka, które wystawiliśmy 27 stycznia. W tym roku aktorzy starali się przybliżyć nieco inaczej cud tej niezwykłej betlejemskiej nocy.

Zimowisko 2019

2019-01-21
Jak co roku ryczowskie dzieci spędziły ferie na zimowisku zorganizowanym przez ks. Dariusza Biernata i p. Marię Kolasę. W dniu 14 stycznia już o 800 wyruszyliśmy spod Kościoła do ośrodka "Harnaś" w Zawoi.

Orszak Trzech Króli

2019-01-06
Po raz pierwszy w Ryczowie wyruszył w tym roku Orszak Trzech Króli.

Koncert kolędowo-noworoczny

2019-01-06

W Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli odbył się w naszym kościele kolejny koncert w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej z Ryczowa oraz parafialnej scholi "Wiolinki".

„ Taki mały, taki duży… świętym może być”

2018-10-31

... czyli Drugi Ryczowski Korowód Świętych

Błogosławieństwo Animatorów RAM

2018-10-20
20 października 2018 w Sanktuarium Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie miała miejsce 48 Pielgrzymka Grup Apostolskich Ruchu Apostolstwa Młodzieży podczas której młodzież z naszej Archidiecezji w tym trzy nasze parafianki otrzymały Krzyże i Błogosławieństwo Animatorskie.

Godzina Święta

2018-09-02
Nabożeństwo adoracyjne, zwane "Godziną Świętą", odprawia się w czwartki przed pierwszym piątkiem miesiąca. Godzina święta jest odpowiedzią na wezwanie Chrystusa modlącego się w Ogrodzie Oliwnym: "Zostańcie tu i czuwajcie ze mną" (Mt 26, 38).

Misterium fiołkami pachnące

2018-04-08
Święta Wielkanocne, jak z resztą także każde inne, nierozłącznie wiążą się z tradycją dotyczącą sposobu ich celebracji. Malowanie jajek, święcenie pokarmów czy procesja rezurekcyjna - to wszystko elementy paschalnych obchodów. Do naszej ryczowskiej tradycji już na stałe wpisało się także misterium wielkanocne, które po raz kolejny zostało wystawione w domu parafialnym i, jak się wydaje sądząc po reakcjach widowni, znów nie zawiodło.