W intencji parafian
    + Stanisława Chronowskiego w 6 rocznicę śmierci, jego rodziców i teścia

Przetarg

2019-08-07
Przetarg na kompleksową konserwację kaplicy grobowej rodziny Drohojowskich z 1861 roku na cmentarzu parafialnym w Ryczowie

Wieczernik

2019-04-18
Człowiek lubi wracać do miejsc, które są bliskie jego sercu. Może to być miejsce narodzenia, miejsce związane ze szczęśliwym dzieciństwem czy też miejsca szczególnych wydarzeń w życiu. Miejscem, do którego powraca chrześcijaństwo jest Ziemia Święta, czyli ziemska ojczyzna Zbawiciela.

Niedziela Palmowa

2019-04-14
Palma to znak zwycięstwa. Przeżywając Niedzielę Palmową nie wspominamy tragicznego wydarzenia z życia Jezusa, lecz celebrujemy Jego zwycięstwo dokonane na drzewie krzyża.

Spojrzenie Świętego

2019-04-02
Kolejna rocznica śmierci Jana Pawła II skłania do refleksji nad Jego wielkością

Golgota

2019-03-15
Ewangeliści nazywają to miejsce Golgotą czyli Miejscem Czaszki. I podają wprost, że Jezus został ukrzyżowany poza murami Jerozolimy.

Niepełnosprawność łączy, a nie dzieli!

2018-11-25
Odwieczna tęsknota za miłością, potrzeba kochania i bycia kochanym, zmobilizowała członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ryczowa i Półwsi do zorganizowania II Balu dla Osób Niepełnosprawnych.

Maleńka Miłość

2019-01-27
Narodziny każdego człowieka to niezwykłe Boże Narodzenie Bóg rodzi się w nas kolejny raz. W innych ludziach rodzi się Miłość. Maleńka Miłość tak zatytułowaliśmy nasze tegoroczne jasełka, które wystawiliśmy 27 stycznia. W tym roku aktorzy starali się przybliżyć nieco inaczej cud tej niezwykłej betlejemskiej nocy.

Zimowisko 2019

2019-01-21
Jak co roku ryczowskie dzieci spędziły ferie na zimowisku zorganizowanym przez ks. Dariusza Biernata i p. Marię Kolasę. W dniu 14 stycznia już o 800 wyruszyliśmy spod Kościoła do ośrodka "Harnaś" w Zawoi.

Orszak Trzech Króli

2019-01-06
Po raz pierwszy w Ryczowie wyruszył w tym roku Orszak Trzech Króli.

Koncert kolędowo-noworoczny

2019-01-06

W Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli odbył się w naszym kościele kolejny koncert w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej z Ryczowa oraz parafialnej scholi "Wiolinki".