+ Stanisława Sowę, Stanisławę żonę oraz ich rodziców
    2. + Jerzego Kubasa w 1 rocznicę śmierci

Góra Anioła

2017-09-29
We Włoszech, na Półwyspie Gargano znajduje się najsłynniejsze w Kościele Rzymsko-Katolickim sanktuarium ku czci Świętego Michała Archanioła.

Modlitwa do Michała Archanioła

2017-09-29
W święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała podjęliśmy w naszej parafii odmawianie modlitwy-egzorcyzmu do św. Michała Archanioła ułożonej przez papieża Leona XIII

Dzieci przyjęły różaniec

2017-10-01
To wydarzenie, jak co roku rozpoczyna w naszej parafii czas przygotowania dzieci oraz ich rodziny do I Komunii Świętej.

Nabożeństwa Różańcowe

2017-09-30
Pomiędzy objawieniami w Lourdes (1858 r.) a tymi w Fatimie (1917 r.) Maryja objawiła się w Gietrzwałdzie (1877 r.) To jedyne objawienia maryjne w Polsce uznane przez Stolicę Apostolską. Wyjątkowa historia objawień w Gietrzwałdzie przedstawiona jest na obrazkach-naklejkach, które dzieci otrzymują podczas nabożeństw różańcowych.

Wrześniowe Nabożeństwo Fatimskie

2017-09-13
Nabożeństwa fatimskie odprawiane w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie się i słowa w Fatimie wypowiedziane do trojga młodych wizjonerów w 1917 roku w Portugalii. Przez modlitwę różańcową rozważamy życie i postawę Matki Bożej oraz Jej Syna, który dla naszego zbawienia stał się człowiekiem i ofiarował swoje życie za nas na krzyżu.

Noc Nikodema

2017-09-15
"Noc Nikodema" to adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Odbywa się w ciemności, co ma pomóc w uwolnieniu się od obrazów codziennego życia i skupieniu na wewnętrznej rozmowie z Jezusem.

Podwyższenie Krzyża Świętego - odpust i dożynki

2017-09-10
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego jest naszym świętem patronalnym. Co roku przeżywamy je jako uroczystość odpustową połączoną z dziękczynieniem za plony ziemi - dożynkami parafialnymi.

Mały Apostoł

2017-09-09
Od zeszłego roku w naszej parafii działa Mały Apostoł. Jest to grupa której zadaniem jest pogłębianie wiary wśród dzieci ze szkoły podstawowej.

Wniebowzięcie - Matki Bożej Zielnej

2017-08-15
Prawda o Wniebowzięciu Matki Bożej stanowi dogmat naszej wiary, choć formalnie ogłoszony stosunkowo niedawno - przez papieża Piusa XII w dniu 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus:"...powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej".

Boże wędrowanie

2017-08-11
Po raz 37 przeszła Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Grupy pielgrzymów wyruszyły z Wawelu oraz kilku innych miejsc Archidiecezji Krakowskiej. Pielgrzymowali także nasi parafianie z księdzem Dariuszem. Wędrówkę rozpoczęli tradycyjnie w Spytkowicach pokonując w 6 dni około 150 kilometrów.