Wybrałeś(aś) sobota, 21 październik 2017
Numer tygodnia w roku 42
Wyświetlone będą ogłoszenia i msze święte z niedzieli 15 październik 2017 (XXVIII Niedziela Zwykła, Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła)

Msze święte dzisiaj
  • Z kalendarza liturgicznego
    • W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
    • We wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
    • W środę święto św. Łukasza, ewangelisty.
    • W piątek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
    • W sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
    • W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  • Nabożeństwa różańcowe są w niedzielę o 1530, a w dni powszednie o 1730
  • W piątek o 2000 Noc Nikodema. Na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi. Jest to także trzeci piątek miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. porannej.
  • W najbliższą sobotę będzie 47 Pielgrzymka Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej do św. Jana Pawła II i św. Jadwigi Królowej - "Idźcie i głoście". Z naszej parafii organizujemy wyjazd o godzinie 1000. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz wszystkich, którzy chcą spotkać się z Młodym Kościołem Krakowskim. Zapisy u ks. Dariusza do środy. Koszt 5 zł. W programie Msza św. oraz Agapa. Zapraszamy!
  • Dziś wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która zajmuje się gromadzeniem środków na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z mniej zamożnych rodzin. Zbiórka na ten cel po Mszach św. przed kościołem.
  • Przypominam, że w sobotę zbiórka elektrośmieci. Informacja o tym, co można oddawać znajduje się na ulotce przy czasopismach. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny proszę składać, jak poprzednio na placu marketu budowlanego CEM-BUD u pana Wąsika do godz. 1100 w sobotę.
  • Zwrócili się do nas z prośbą o pomoc w leczeniu syna Mateusza Chrobaka jego rodzice. Mieszkają w Sułkowicach. Mateusz ma 10 lat. Urodził się z wrodzoną wadą serca. Przeszedł już kilkanaście operacji w klinice w Niemczech. Jest szansa na wyleczenie, ale jak zwykle jest to kosztowne. Przed trzema laty pomogliśmy w leczeniu Mateusza, dlatego ponownie proszą nas o pomoc. Zgodziłem się na zbiórkę przy kościele w przyszłą niedzielę. Pomóżmy! Więcej informacji o Mateuszu na afiszu przy tablicy ogłoszeń.
  • Bóg zapłać rodzinom z ul. Jana Pawła II oraz ul. Szkolnej, Sportowej i Krętej za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o to rodziny z ul. Parkowej, Spadzistej i Krótkiej.
  • Od przyszłej niedzieli przyjmujemy na wypominki.

Chrystus gromadzi nas wokół ołtarza, by dać nam przedsmak wspólnego przebywania z Nim w niebie. Obyśmy nigdy nie wzgardzili ucztą Godów Baranka i aby grzech nie zamknął nam drogi do uczestnictwa w niej.

Katecheza parafialna
"Stół dla mnie zastawiasz (...), kielich mój pełny po brzegi" -  te słowa Psalmu 23, który dziś, podczas niedzielnej liturgii usłyszymy, są dla nas zaproszeniem na Eucharystię, ale nie tylko. Jest to również proroctwo na wieki: o radości i uczcie, którą trudno wyrazić słowami tej ziemi, o jedności ze Zbawicielem i wszystkimi, którzy poszli drogą Jezusa, ponieważ przyjęli Jego zaproszenie. Ze stołu Pana wzięli Jego Ciało, a z kielicha Jego Krew. Porzucili uczynki ciemności. Przeszli z Jezusem każdą ciemną dolinę. Nie dali się uwieść urokowi rzeczy i ludzi tej ziemi jako celowi ostatecznemu. Chciejmy i my - poprzez skruchę na początku Mszy świętej odnaleźć się pośród błogosławionych, którzy zostali wezwani na ucztę Baranka.

Źródło: OREMUS

poniedziałek 2017-10-16

Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

+ Alojzego Sołtysa w rocznicę śmierci