+ Franciszka Sowę, Władysławę żonę, Wiesława syna
    + Antoninę Kubas i jej rodziców

Chrzest

Sakrament chrztu świętego udzielany jest w naszej parafii w III niedzielę miesiąca na mszy świętej o godz. 11:00.  Po zgłoszeniu kandydatów kancelarii, obowiązuje przygotowanie liturgiczne, które odbywa się w piątek poprzedzający niedzielą chrztu, po mszy świętej wieczornej. Rodzice powinni troszczyć się, aby jak najszybciej ich dziecko zostało ochrzczone ( O czym przypomina Kodeks Prawa Kanonicznego Kan. 867 - § 1.)

Wymagane dokumenty i dane:
  • akt urodzenia dziecka (oryginał do wglądu)
  • zaświadczenie o zawarciu sakramentalnego małżeństwa (jeśli rodzice są spoza parafii)
  • dane chrzestnych (imię i nazwisko, wiek, adres zamieszkania)
  • zaświadczenie z parafii zamieszkania, że dana osoba może pełnić funkcję matki lub ojca chrzestnego (przyjęła sakrament bierzmowania i jest praktykująca)
Warunki stawiane osobie pragnącej być rodzicem chrzestnym:
  • jest wyznaczony przez przyjmującego chrzest albo rodziców, opiekunów prawnych
  • ukończył 16 lat
  • jest katolikiem, bierzmowanym oraz prowadzi życie zgodne z wiarą i odpowiadające funkcji, jaką ma pełnić
  • jest wolny od jakiejkolwiek kary kościelnej
  • nie jest ojcem lub matką przyjmującego chrzest

zatem chrzestnym nie może być osoba która: