ul. ks. Kani 1  33 879 00 07   fara.ryczow@gmail.com
Czcionka: AAA « wstecz drukuj

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

niedziela 03.01.2021

  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Mszę św. zakończymy adoracją Najświętszego Sakramentu.
  • Spotkanie Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9:00.
  • O godz. 15:30 wypominki i różaniec za zmarłych.
  • W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na wszystkich Mszach świętych poświęcimy kadzidło i kredę, którą naznaczymy drzwi naszych mieszkań. Ponieważ w tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej, zachęcamy, aby w tym dniu lub w najbliższym czasie zgromadzić się w rodzinie na wspólnej modlitwie o błogosławieństwo Boże dla domu i rodziny. Pomoże w tym miniaturowy modlitewnik przygotowany dla naszej diecezji, który będzie dostępny razem z kredą i kadzidłem.
  • W Trzech Króli o godz. 11:00 będzie Msza św. orszakowa. W poprzednich latach na tą Mszę przybywał orszak Trzech Króli. Tym razem nie jest to możliwe w tej formie, dlatego ograniczymy się tylko do Mszy św. Będą na niej oczywiście królowie, będzie wygrany w konkursie internetowym wielbłąd, będą korony i śpiewniki, a po Mszy św. także słodycze wygrane wraz z wielbłądem.
  • Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas nazywana świętem Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do przyjęcia wiary. W serce każdego wierzącego ten liturgiczny obchód wnosi prawdziwy pokój, ponieważ podkreśla pojednanie z Panem Bogiem i wzywa do pojednania z braćmi. To kolejna, wyjątkowa okazja do przyjrzenia się własnej relacji z Panem Bogiem i innymi.
  • Jasełka przygotowane przez naszą młodzież i zaplanowane pierwotnie na 10 stycznia niestety nie odbędą się w tym terminie ze względu na kwarantannę narodową. Ufamy, że uda się je wystawić w późniejszym czasie.
  • W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni.


Poprzednie ogłoszenia

niedziela 17.01.2021

niedziela 10.01.2021

niedziela 27.12.2020

niedziela 20.12.2020

niedziela 13.12.2020

niedziela 06.12.2020

niedziela 29.11.2020

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM