I Niedziela Wielkiego Postu

niedziela 21.02.2021

• Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. Michał Tucznio. Witamy go wśród nas i modlimy się o dary Ducha Świętego. Prośmy Boga także dla nas o dobre przeżycie tych rekolekcji.
  • Po południu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Po nich Msza św. z kazaniem dla wszystkich.
  • We wtorek od godz. 10:30 będą odwiedziny chorych i starszych. Prosimy zgłosić te osoby do jutra, do wieczornej Mszy św.
  • Okazja do spowiedzi św. codziennie od jutra do środy od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 17:00.
  • W środę na Mszy św. o 9:00 będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. W tym dniu będzie składka na wszystkich Mszach świętych z przeznaczeniem dla Księdza Rekolekcjonisty.
  • Kancelaria w środę będzie nieczynna.
  • Jutro w liturgii święto Katedry św. Piotra apostoła..
  • W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i 20:00.
  • W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
  • W przyszłą niedzielę ukaże się marcowy numer parafialnego czasopisma Regina. Już dzisiaj zachęcamy do lektury wywiadu z ks. Michałem - naszym rekolekcjonistą oraz kolejnego listu z Tanzanii misjonarza ks. Krzysztofa Dybała. W numerze będzie można również znaleźć propozycję rekolekcji wielkopostnych dla zapracowanych.
  • W poniedziałek podczas Mszy św. rekolekcyjnej dla dzieci o godz. 17:00 poświęcimy książeczki i medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
  • Bóg zapłać 8 i 10 Róży Kobiet za złożoną ofiarę całoroczną.

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc.

niedziela 28.02.2021

niedziela 21.02.2021