IV Niedziela wielkanocna

niedziela 25.04.2021

• Z kalendarza liturgicznego:
    • Dziś przypada święto św. Marka, ewangelisty, który jest patronem naszego metropolity. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
    • W czwartek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
    • W sobotę wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
  • Dziś o godz. 15:30 wypominki i różaniec.
  • Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.
  • W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Chorych do odwiedzin z posługą sakramentalną proszę zgłaszać indywidualnie.
  • W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 15:30.
  • W przyszłą niedzielę ukaże się majowy numer naszego parafialnego miesięcznika, a w nim min. świadectwa młodzieży oraz zdjęcia z bierzmowania, wywiad z panem Krzysztofem Gierkiem - prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Ryczowa i Półwsi oraz intencje Mszy św. na maj.
  • Nasza parafia organizuje „Wakacje z Panem Bogiem” dla dzieci i młodzieży po 3 klasie szkoły podstawowej od 21 do 30 lipca w Drveniku na Chorwacji. Koszt 300 zł i 300 euro. Zapisy i informacje u ks. Łukasza. Przy wyjściu z kościoła, przy czasopismach można znaleźć folder z informacją o wyżywieniu, zakwaterowaniu i atrakcjach.
  • Bóg zapłać rodzinom z ul. Księdza Kani i Sobieskiego za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o to rodziny z ul. Sobieskiego 65-117 oraz Wspólnej, Granicznej i Okrężnej.

Jezus Chrystus jest Dobrym Pasterzem, który zna wszystkie swoje owce i o każdą z nich się troszczy. Umiera, aby Jego umiłowane owce miały dostęp do prawdziwego życia. Sam staje się pokarmem owiec, by w drodze do domu Ojca nie opadły z sił.

niedziela 02.05.2021

niedziela 25.04.2021