Niedziela Świętej Rodziny

niedziela 27.12.2020

• Dziś święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.
  • Jutro święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  • W czwartek wspomnienie św. Sylwestra I, papieża i ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza święta dziękczynna będzie o godz. 17:00. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie Suplikacji oraz hymnu Ciebie Boga wysławiamy jako podziękowanie za otrzymane łaski w minionym roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Jest to także 54 Światowy Dzień Pokoju. Msze święte będą jak w niedzielę.
  • W sobotę wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  • W tym tygodniu także pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz. 8:00. Osoby do odwiedzin proszę zgłosić.
  • Dziś o godz. 15:30 wypominki i różaniec.
  • Informujemy, że w tym roku wizyty duszpasterskiej w domach nie będzie. Jest to, jak wiemy, związane z sytuacją epidemiologiczną. W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli poświęcimy kadzidło i kredę, którą naznaczymy drzwi naszych mieszkań. Zachęcamy, aby w tym dniu lub w najbliższym czasie zgromadzić się w rodzinie na wspólnej modlitwie o błogosławieństwo Boże dla domu i rodziny. Pomoże w tym miniaturowy modlitewnik przygotowany dla naszej diecezji, który będzie dostępny w najbliższym czasie.

Bóg chciał, aby Jego Syn wzrastał w rodzinie Maryi i Józefa, i w ten sposób przygotował się do swojej misji. Zamiarem Boga jest to, aby życie w rodzinie było drogą do świętości. Święta Rodzina jest dla nas drogowskazem, jak uczynić nasze domy miejscem działania Ducha Świętego.

niedziela 17.01.2021

niedziela 10.01.2021