Niedziela Trójcy Świętej

niedziela 30.05.2021

• Z kalendarza liturgicznego:
    • Jutro święto Nawiedzenia NMP.
    • We wtorek wspomnienie św. Justyna, męczennika.
  • Dziś o godz. 15:30 nabożeństwo majowe.
  • Jutro zakończenie nabożeństw majowych. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte będą o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. Po Mszy św. o godz. 11:00 rozpoczniemy procesję eucharystyczną wokół kościoła.
  • Składka w Boże Ciało jest przeznaczona na budownictwo sakralne.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek (Boże Ciało), pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę i piątek od 17:00 do 18:00.
  • Chorych na sobotę proszę zgłosić.
  • Dziękujemy Bogu w tych dniach za dar kapłaństwa. Dziś ks. Bartłomiej Znaleźniak przeżywa Prymicje w rodzinnej parafii w Libiążu. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Mszę św. prymicyjną odprawi u nas ks. Łukasz Jędra.
  • Bóg zapłać nowożeńcom za ubranie kościoła.
  • Przed kościołem można nabyć najnowszy numer Reginy, w którym można przeczytać min. wywiad z ks. Dariuszem Biernatem oraz czerwcowe rozważania o Sercu Pana Jezusa. W numerze znajduje się także podsumowanie Gminnego Konkursu Papieskiego wraz z najlepszymi pracami dzieci. Do każdego egzemplarza dołączony jest specjalny dodatek - terminarz wszystkich meczów zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej.
  • Młodych po 6 klasie szkoły podstawowej zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne, które będziemy przeżywać w Ryczowie na początku wakacji. Zapisy i informacje u ks. Łukasza.
  • W wakacje, od 16 do 19 sierpnia, zapraszamy na pielgrzymkę parafialną na wschód naszej ojczyzny. Na szlaku pielgrzymki znajdują się min: Sandomierz, Zamość, Kazimierz nad Wisłą, Sokółka i Kodeń. Koszt pielgrzymki to 950 zł. Pełny program znajduje się w Reginie.
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi z okazji Dnia Dziecka zaprasza wszystkie dzieci małe i duże na bajkę „Brzydkie kaczątko”. Przedstawienia odbędą się 4 czerwca o 19:30 oraz 5 czerwca o 11:00, 13:30 oraz 16:00 w Domu Kultury w Ryczowie. W związku  z obostrzeniami sanitarnymi liczba widzów niestety musi zostać ograniczona. Na przedstawienie będzie można wejść tylko z wejściówką. Bileciki będą dostępne w sklepie Groszek w Ryczowie od 31 maja. Bardzo prosimy o obecność na przedstawieniu zgodnie z godziną wskazaną na bileciku. W przeciwnym razie nie będzie możliwości wejścia na przedstawienie. Taka organizacja pozwoli na zachowanie porządku oraz umożliwi bezpieczne obejrzenie przedstawienia przez wszystkich chętnych.

Bóg w Trójcy jedyny jest tajemnicą, na której zgłębienie nawet cała wieczność nie będzie zbyt długa. Jest zarazem Bogiem bliskim, żywym, przenikającym całe nasze życie. On nie przestaje działać: z miłości Ojca powstaliśmy, Syn swoją łaską przywrócił nas do życia, a Duch Święty prowadzi nas do jedności z Bogiem.

niedziela 19.09.2021

niedziela 12.09.2021