Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę zwykłą

niedziela 05.07.2020

• Z kalendarza liturgicznego.
    • Jutro wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
    • W środę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
    • W sobotę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  • Dziś o godz. 15:30 wypominki i różaniec.
  • Informujemy, że w czasie wakacji nie będzie całodziennych czwartkowych adoracji.
  • Przypominam o dzisiejszej zbiórce do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku powodzi.
  • Bóg zapłać rodzicom bierzmowanej młodzieży za złożoną ofiarę.
  • Dziękuję również wszystkim ofiarodawcom, którzy w ostatnich miesiącach złożyli ofiary na pokrycie remontu drogi krzyżowej wokół kościoła. Nowe stacje poświęcił ks. bp Janusz Mastalski przy okazji bierzmowania w miniony czwartek. Pierwszą drogę krzyżową w tym miejscu poświęcił kard. Karol Wojtyła - św. Jan Paweł II w dniu 4 czerwca 1976 r. o czym przypomina tablica wmurowana przy pierwszej stacji.
  • Nasza parafia organizuje stacjonarne wakacyjne rekolekcje ewangelizacyjne dla młodych po 6 klasie szkoły podstawowej. Nocleg i wyżywienie w domu, modlitwa i zajęcia rekolekcyjne w kościele oraz na salce. Rekolekcje odbędą się od 13 do 18 lipca i ze względu na obostrzenia sanitarne mogą w nich uczestniczyć tylko nasi parafianie. Zapisy i informacje u ks. Łukasza.
  • Bóg zapłać nowożeńcom za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę ubierają kolejne pary.

Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

niedziela 29.11.2020