Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę zwykłą

niedziela 09.08.2020

• Z kalendarza liturgicznego:
    • jutro święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
    • we wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy,
    • w czwartek przypada święto NMP Kalwaryjskiej,
    • w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika z Auschwitz,
    • w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – święto Matki Bożej Zielnej. Msze święte będą jak w niedzielę. Błogosławienie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
  • Dziś o godzinie 15:30 wypominki i różaniec.
  • Gościmy dziś w naszej parafii misjonarza z Tanzanii – ks. Krzysztofa Dybała. Dziękujemy za obecność, głoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Przypominam, że po Mszach św. jest dziś kwesta na cele misyjne.
  • W czwartek Nabożeństwo Fatimskie. O 17:30 Droga Krzyżowa, potem Msza święta i procesja. Zapraszamy wszystkich.
  • Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu w Libanie dotkniętymi tragicznymi wydarzeniami. Oprócz modlitwy będzie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym.
  • Przygotowanie do chrztu św. dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Mszy św. wieczornej w kościele.
  • Bóg zapłać 13-tej Róży Kobiet za złożoną ofiarę całoroczną.
  • Bóg zapłać także nowożeńcom za ubranie kościoła. Na przyszły tydzień ubierają kolejne pary.

Bóg przychodzi do nas, jak do Eliasza, bardzo delikatnie, w „szmerze łagodnego powiewu”. Ufność i odwaga wybrania Boga ponad wszystko owocuje wypełnieniem się wielkich Bożych obietnic w naszym życiu. Zwątpienie zaś skazuje nas na samotność, gdyż nie mając nadziei złożonej w Bogu, liczymy tylko na siebie. Jezus ciągle wyprowadza nas z naszej samotności – podaje nam rękę i mówi: „Przyjdź”.