Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę zwykłą

niedziela 12.07.2020

• Z kalendarza liturgicznego:
    • Jutro wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
    • W środę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych teologów średniowiecza.
    • W czwartek wspomnienie NMP z Góry Karmel NMP Szkaplerznej.
    • W sobotę wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
  • Dziś o 15:30 wypominki i różaniec.
  • Jutro Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je drogą krzyżową wokół kościoła o 17:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W tym tygodniu trzeci piątek miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. rano i wieczorem.
  • Ponieważ zaczynają się żniwa czas pomyśleć także o dożynkach. Odpust na Podwyższenie Krzyża Świętego wypada w tym roku 13 września. Natomiast przygotowanie dziękczynienia za tegoroczne zbiory przypada na parafian z Miasteczka Starego.
  • Na pomoc dla powodzian zostało złożone 3.764 złote. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
  • Bóg zapłać nowożeńcom za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę ubiera kolejna para.

W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.