Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę zwykłą

niedziela 19.07.2020

• Z kalendarza liturgicznego
    • W środę przypada święto św. Marii Magdaleny.
    • W czwartek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
    • W piątek wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
    • W sobotę święto św. Jakuba, apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
    • W przyszła niedzielę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
  • Dziś o godz. 15:30 wypominki i różaniec.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach św. poświęcenie pojazdów. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną tradycyjnie przekazane międzynarodowej organizacji MIVA pomagającej misjonarzom w zakupie środków transportu. Hasło tej misyjnej akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.
  • Informuję, że w przyszłym tygodniu, 29 lipca będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochody z akcji pozwolą na wsparcie misji prowadzonych w najbiedniejszych krajach świata – Zambii, Kamerunie, Kenii, Tanzanii. Korzystając z gościnności Firmy CEM-BUD u Państwa Wąsików będzie tam można składać te rzeczy od poniedziałku, 27 lipca do środy, 29 lipca do godz. 15:00, kiedy to nastąpi odbiór. Szczegóły na afiszu i ulotkach w przedsionku kościoła.
  • Bóg zapłać nowożeńcom za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę ubiera kolejna para.

Często tak trudno w świecie odróżnić zło i dobro. Bóg jednak daje nam oczy wiary, pomoc i błogosławieństwo, byśmy byli dobrą pszenicą, a nie chwastem, byśmy umieli wybierać to, co prowadzi do życia i zbawienia.