Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę zwykłą

niedziela 26.07.2020

• Z kalendarza liturgicznego
    • W środę wspomnienie św. Marty, siostry Marii i Łazarza, patronki gospodyń domowych.
    • W piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, założyciela zakonu jezuitów.
    • W sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela zgromadzenia ojców redemptorystów.
  • Dziś o godz. 15:30 wypominki i różaniec.
  • Dziś za przyczyną św. Krzysztofa modlimy się w intencji kierowców i podróżujących oraz błogosławimy pojazdy. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
  • W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.
  • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Chorych do odwiedzin z posługą sakramentalną proszę zgłaszać indywidualnie.
  • W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
  • Przypominam o zbiórce elektrośmieci. Od jutra do środy do godz. 1500 można je składać na placu Firmy CEM-BUD u państwa Wąsików. Szczegóły na afiszu i ulotkach w przedsionku kościoła.
  • Bóg zapłać nowożeńcom za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o to pozostałe rodziny z Półwsi – ul. Widokowa, Brzozowa, Krótka, Leśna i Zatorska.

Król Salomon, prosząc Boga o mądrość i rozsądek a nie o dłu­gie życie i bogactwa, daje nam przykład, jak dobrze używać rzeczy przemijających i nieustannie zabiegać o dobra wieczne. Spoty­kając się z Panem w Eucharystii, miejmy odwagę prosić Go   o dobro, które nie przemija, o królowanie Boga w naszym codziennym życiu.