Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę zwykłą

niedziela 02.08.2020

• Z kalendarza liturgicznego:
    • We wtorek wspomnienie św. Jana Vianneya, prezbitera
    • W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego.
    • W sobotę wspomnienie św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
    • W przyszłą niedzielę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  • Dziś o godz. 15:30 wypominki i różaniec.
  • W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi we czwartek i piątek 17 – 18.
  • W przyszłą niedzielę kazania będzie u nas miał misjonarz z Tanzanii. Po Mszach św. będzie kwesta na cele misyjne.
  • Bóg zapłać kierowcom za złożone ofiary przy poświęceniu pojazdów. Kwota 3.609 złotych zostanie przekazana na środki transportu dla misjonarzy.
  • Bóg zapłać rodzinom z Półwsi za ubranie kościoła. Na przyszły tydzień ubierają nowożeńcy.

Zabiegani wśród wartości materialnych, powinniśmy mieć świadomość, że to wszystko jest przemijające, a tylko Bóg daje dobra wieczne. Prośmy Go o to, aby pomógł nam tak przejść wśród dóbr doczesnych, by nie utracić wiecznych.