Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę zwykłą

niedziela 16.08.2020

• Z kalendarza liturgicznego:
    • jutro święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej,
    • w czwartek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,
    • w piątek wspomnienie św. Piusa X, papieża,
    • W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
  • Dziś o godz. 15:30 wypominki i różaniec.
  • Dziś modlitwą i wsparciem finansowym solidaryzujemy się z mieszkańcami Bejrutu w Libanie dotkniętymi tragicznymi wydarzeniami.
  • W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W tym tygodniu trzeci piątek miesiąca. Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. rano i wieczorem.
  • Przypominam, że nasze dożynki parafialne połączone z odpustem będą 13 września. Gospodarzami dożynek są parafianie z Miasteczka Starego. Zachęcam, aby w przygotowanie zaangażowali się wszyscy mieszkańcy tego rejonu.
  • Ksiądz Krzysztof Dybał - misjonarz z Tanzanii, przesyła podziękowanie za wszystkie ofiary złożone w ostatnią niedzielę na cele misyjne. Zebrana suma to 5.500 zł.
  • Bóg zapłać nowożeńcom za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o to rodziny z Ryczowa Górnego  - ul. Jana Pawła II numery parzyste 96-182 i numery nieparzyste 137-209.

Wiara kobiety kananejskiej jest dla nas zachętą, by nie zrażać się niepowodzeniami, lecz wytrwale otwierać przed Jezusem serce wypełnione troską i niepokojem. Zaufanie Bogu otwiera bowiem drogę do Jego łaski.