Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę zwykłą

niedziela 23.08.2020

• Z kalendarza liturgicznego:
    • jutro święto św. Bartłomieja, apostoła,
    • w środę Uroczystość NMP Częstochowskiej,
    • w czwartek wspomnienie św. Moniki,
    • W piątek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
    • w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  • Dziś o godzinie 15:30 wypominki i różaniec.
  • Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 roku w Warszawie. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.
  • Na pomoc dla mieszkańców Bejrutu zostało zebrane 4.131 złotych. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie za wrażliwe serce i złożone ofiary.
  • Bóg zapłać rodzinom z Ryczowa Górnego za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę ubierają nowożeńcy.

Często nie jesteśmy skłonni pragnąć tego, co obiecuje nam Bóg. Wolimy chodzić swoimi utartymi drogami. Być może pochłonięci przez sprawy tego świata, przestaliśmy pytać, kim jest dla nas Chrystus. Stając dziś w Jego obecności, pozwólmy, aby odnalazł nas na naszych drogach i na nowo dał nam się poznać.