Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę zwykłą

niedziela 30.08.2020

• Z kalendarza liturgicznego:
    • w czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
    • w sobotę wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy z zakonnicy.
  • Dziś o godz. 15:30 wypominki i różaniec.
  • Dziś w naszej parafii rozpoczyna roczną praktykę duszpasterską diakon Bartłomiej Znaleźniak. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w posłudze duszpasterskiej i opieki Matki Bożej, naszej patronki.
  • Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś Światowy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.
  • W czwartek pożegnaliśmy ks. kanonika Stanisława Kocańdę, długoletniego proboszcza naszej parafii. Zmarł w poniedziałek 24 sierpnia w Domu Księży Chorych w Krakowie-Swoszowicach, w wieku 90 lat. Spoczął na naszym cmentarzu parafialnym. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  • We wtorek rozpoczynamy nowy rok szkolny. Na Mszy św. o godz. 10:30 będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże na ten czas. Zapraszamy wszystkich.
  • Również we wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca.
  • Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od 16:30 fo 18:00.
  • Sobotnie odwiedziny u chorych nadal pozostawiamy decyzji najbliższej rodziny i prosimy o zgłoszenie tych osób.
  • W czwartek po wieczornej Mszy św. Godzina Święta przed pierwszym piątkiem. Godzina Święta jest jedną z najpiękniejszych praktyk miłości w nabożeństwie do Jezusowego Serca. Jest wynagrodzeniem Chrystusowi za nasze grzechy. Czynimy to na Jego wzór, kiedy to modlił się w Ogrodzie Oliwnym przeżywając trwogę zbliżającej się męki i konania.
  • Bóg zapłać nowożeńcom za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o to rodziny z ul. Jana Pawła II, numery parzyste 62-92, numery nieparzyste 89-135 oraz z ul. Dębowej, Białej i Stromej.

"Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje". Trudną drogę wskazuje nam Chrystus. Trudną, ale równocześnie bezpieczną. Idąc za Chrystusem z krzyżem swych cierpień i trudów, naśladując Go w wypełnianiu woli Ojca, zyskujemy pewność, że nie jest to droga daremna.