Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę zwykłą

niedziela 06.09.2020

• We wtorek obchodzimy święto Narodzenia NMP.
  • Dziś o godz. 15:30 wypominki i różaniec za zmarłych.
  • W sobotę Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je jak zwykle Drogą Krzyżową wokół kościoła o godz. 17:30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Na procesję zabieramy świece. Będzie je można także zakupić przy kościele. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów.
  • W przyszłą niedzielę odpust parafialny i dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Gospodarzami dożynek są parafianie z Miasteczka Starego. Sumę odpustową o godz. 11:00 odprawi ks. Paweł Andrejczuk, nasz wielkopostny rekolekcjonista.
  • Od przyszłej niedzieli rozwiązanie zadań z „Ziarna” dzieci będą przynosić na Mszą św. o 11:00 i w ten sposób będą mogły uczestniczyć w losowaniu nagród.
  • Bóg zapłać rodzinom z ul. Jana Pawła II oraz Dębowej, Białej i Stromej za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę ubierają gospodarze dożynek.

Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.