Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę zwykłą

niedziela 08.11.2020

• Z kalendarza liturgicznego:
    • Jutro Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
    • We wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
    • W środę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
    • W czwartek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
    • W piątek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna, pierwszych męczenników polskich.
  • Dziś o godz. 15:30 wypominki i różaniec.
  • Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.
  • W środę Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele o godz. 11:00. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flagi państwowej.
  • W przyszłą niedzielę IV Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach św. zbiórka do puszek na cele charytatywne.
  • Na przyszłą niedzielę kościół ubierają nowożeńcy.

Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

niedziela 29.11.2020