Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę zwykłą

niedziela 15.11.2020

• Z kalendarza liturgicznego:
    • we wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
    • w środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
    • w piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
    • w sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP,
    • w przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  • Dziś o godz. 15:30 wypominki i różaniec.
  • Dziś IV Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez papieża Franciszka w listopadzie 2016 r. Po Mszach św. zbiórka do puszek na cele charytatywne.
  • W tym tygodniu trzeci piątek miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. rano i wieczorem.
  • W piątek o godz. 20:00 Noc Nikodema – godzinna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem z możliwością spowiedzi. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania i wszystkich chętnych.
  • Społeczność naszej szkoły od kilku lat organizuje Orszak Trzech Króli. Wydarzenie, w okrojonej wersji, jest zaplanowane również na 2021 rok. Już dziś możemy wziąć udział w przygotowaniach do orszaku oddając głos na naszą miejscowość w internetowym konkursie „Głosuj na wielbłąda”. Zwycięzcy, jako nagrodę, otrzymają m.in. strój wielbłąda. Głos można oddać za pośrednictwem strony internetowej www.orszark.org, od 15 do 30 listopada. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej parafii.
  • Bóg zapłać nowożeńcom za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o to rodziny z Chałupek – ul. Długa, Wierzbowa, Wiejska i Zielona.

Ubogaceni Bożymi darami pomnażajmy je, abyśmy byli gotowi na spotkanie z Chrystusem, gdy przyjdzie na końcu czasów. Pomnażajmy także talenty doczesne, by nasze życie i praca służyły także innym i pomagały im spotkać Chrystusa.

niedziela 29.11.2020