Ogłoszenia duszpasterskie na Rocznicę poświęcenia kościoła

niedziela 25.10.2020

• Z kalendarza liturgicznego:
    • dziś rocznica poświęcenia naszego kościoła - to dzień wdzięczności za miejsce modlitwy którym jest ta świątynia,
    • w środę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę. Ze względu na pandemię nie będzie po południu procesji na cmentarz. O godz. 14:00 będą nieszpory w kościele, a po nich dodatkowa Msza św. O 16:00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych Bogu w wypominkach w naszej parafii. Nie będzie również wieczornego różańca na cmentarzu.
  • Wolontariusze składają serdeczne podziękowanie za Wasze zaangażowanie się w akcję „Kup znicz”. Środki, które uzyskali ze sprzedaży świec przekazują dla potrzebujących dzieci w Tanzanii.
  • Po Mszy św., przy wyjściu z kościoła, można nabyć pierwszy numer naszego parafialnego miesięcznika „Regina”. W numerze m. in. wspomnienia parafian o śp. Ks. Kanoniku Stanisławie, wywiad z ks. Proboszczem, intencje Mszy św. na cały listopad, informacje bieżące z życia parafii, rozważanie katechizmowe i wiele innych tekstów. Ofiara za pismo jest dobrowolna. Koszt wydania jednego egzemplarza wynosi 8 zł.
  • Bóg zapłać rodzinom z ul. Oświęcimskiej za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o to rodziny z Chałupek – ul. Starowiejska i Nadwiślańska.

Najpiękniejszą świątynią, w której Bóg powinien odbierać chwałę jest człowiek. Nasze życie – słowa i czyny niech będą nieustannym uwielbieniem Stwórcy.