Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

niedziela 21.11.2021

• Z kalendarza liturgicznego:
    • dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i zarazem ostatnia niedziela roku liturgicznego,
    • jutro wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej,
    • w środę wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, pierwszych męczenników wietnamskich.
  • Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent. Jest to czas modlitewnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wyrazem tego jest odprawiana w Adwencie specjalna Msza święta – Roraty. W naszym kościele Roraty będą jak dotąd w dni powszednie o godz. 17:00.
  • Adwent rozpoczniemy rekolekcjami od przyszłej niedzieli, które poprowadzi ks. prałat Krzysztof Marcjanowicz, ceremoniarz papieski.
  • W przyszłą niedzielę ukaże się adwentowy numer naszej „Reginy”, a w nim m. in. świetny kalendarz adwentowy, z krótkimi rozważaniami na każdy dzień.
  • Dziękujemy wszystkim uczestnikom pierwszego organizacyjnego spotkania wspólnoty dla dorosłych. Wszystkich Parafian zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się we wtorek 14 grudnia.
  • W ubiegłą niedzielę w czasie kwesty z okazji Światowego Dnia Ubogich zebrano kwotę 2.952 złote. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  • Zapraszamy do udziału w świątecznej zbiórce dla dzieci z Domu Dziecka w Oświęcimiu. Można składać słodycze, soki, artykuły szkolne oraz środki higieny osobistej. Zbiórka trwać będzie do 17 grudnia. Rzeczy można składać w zakrystii.
  • Informuję, że mamy w kościele nowe nagłośnienie. Zostało zainstalowane w minionym tygodniu. Jest to sprzęt nowej generacji i będzie służył przez wiele lat. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli już ofiary na pokrycie tej inwestycji.
  • Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz migrantów.
  • Dziękujemy rodzinom z ul. Spokojnej i Stadionowej za ubranie kościoła. Ponieważ kończy się czas ubierania kościoła, pragnę przy tej okazji wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy w tym roku dbali o wystrój naszej świątyni. Bóg zapłać.

Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów i jest wpisany w nasze serca. Którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.

niedziela 28.11.2021

niedziela 14.11.2021