Uroczystość Wszystkich Świętych

niedziela 01.11.2020

• Z kalendarza liturgicznego:
    • Dziś przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte przed południem o 7:00, 9:00 i 11:00. O godz. 14:00 nieszpory w kościele. O 14:30 dodatkowa Msza św. O godz. 16:00 ostatnia Msza św. w kościele w intencji zmarłych polecanych Bogu w wypominkach w naszej parafii.
    • Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. o 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00 poprzedzone wypominkami.
    • W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, wielkiego reformatora Kościoła.
  • Ojciec święty przedłużył w tym roku możliwość zyskania odpustu zupełnego dla zmarłych na cały listopad. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Zachęcamy do korzystania z tego przywileju dla dobra naszych bliskich zmarłych.
  • Od wtorku Msze św. wieczorne w dni powszednie będą o godz. 1700.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź będzie w czwartek i piątek od godz. 16:00 – 17:00. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja – Godzina Święta. Zapraszamy.
  • Sobotnie odwiedzimy chorych nadal pozostawiamy decyzji najbliższej rodziny i prosimy o zgłoszenie tych osób.
  • Po Mszy św. przed kościołem można jeszcze nabyć pierwszy numer naszego parafialnego czasopisma „Regina”. Zachęcamy do zapoznania się z tą publikacją.
  • Bóg zapłać rodzinom z Chałupek za ubranie kościoła.

W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.

niedziela 29.11.2020