V Niedziela Wielkiego Postu

niedziela 21.03.2021

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00, a po nich Msza św. wieczorna.
  • W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i 20:00.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy św., żeby nie gromadzić się zbyt licznie na jednej. Przed Mszą św. o 11:00 będzie tradycyjna procesja z palmami wokół kościoła. Zachęcamy do przygotowania palm wykonanych własnoręcznie. Po Mszy św. o 11:00 będzie, jak co roku, konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej będzie Droga Krzyżowa wokół kościoła. Odprawimy ją z zachowaniem wymaganych odległości i w maseczkach, stojąc w jednym miejscu na placu kościoła lub na cmentarzu. Do stacji będzie podchodzić tylko asysta liturgiczna z krzyżem.
  • Spowiedź przedświąteczna będzie w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę w godzinach 16:00 – 17:00. Można będzie z niej skorzystać już w tym tygodniu przed Mszą św. wieczorną.
  • W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcam, by także z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne. Informacje i deklaracje przystąpienia są przy czasopismach.
  • W przedsionku kościoła są do nabycia baranki wielkanocne.
  • W Niedzielę Palmową ukaże się świąteczne wydanie Reginy, a w nim m. in. wywiad z panem organistą, dobre teksty pomagające w przeżyciu Wielkiego Tygodnia, intencje Mszy św. na kwiecień i przepis na mazurka z polewą kajmakową.

Chrystus przynosi nam nadzieję zmartwychwstania i życia. W czasie Wielkiego Postu gromadzimy się, by rozważać śmierć, którą sprowadza grzech, ale także, by rozważać życie, które daje nam pokuta i pełne nadziei zaufanie Chrystusowi.

niedziela 11.04.2021

niedziela 04.04.2021