Wielkanoc

niedziela 04.04.2021

• Przeżywamy Święta Wielkanocne. Msze św. dziś i jutro zgodnie z podanym porządkiem. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  • Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym mimo czasu pandemii tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Księdzu Łukaszowi za posługę w konfesjonale, za inspirację i pomysły w tworzeniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz trud pracy przy redagowaniu naszego czasopisma Regina. Księdzu Łukaszowi gratulujemy również odznaczenia kościelnego, które otrzymał w Wielki Czwartek z rąk metropolity krakowskiego. Diakonowi Bartłomiejowi za radosną i spontaniczną posługę w naszej parafii. Panu kościelnemu i panu organiście, którzy zawsze stają na wysokości zadania. Dziękuję również niezastąpionemu panu Krzysztofowi. Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz naszej aktywnie udzielającej się młodzieży. Dziękuję członkom Stowarzyszenia Przyjaciół Ryczowa i Półwsi za podjęcie rozważań na drodze krzyżowej w Niedzielę Palmową. Dziękuję wszystkim, którzy ofiarami i modlitwą wspierają naszą parafię. Bóg zapłać!
  • Dziś o godz. 15:30 wypominki i różaniec. Jutro wypominków i różańca nie będzie.
  • W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na uroczysty charakter oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.
  • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po południu o godz. 15:00 będzie Godzina Miłosierdzia, na którą zapraszamy.
  • O ubranie kościoła na przyszłą niedzielę prosimy nowożeńców.

Radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych. Szczęść Boże!

niedziela 11.04.2021

niedziela 04.04.2021