X Niedziela zwykła

niedziela 06.06.2021

• Z kalendarza liturgicznego:
    • We wtorek wspomnienie św. Jadwigi, królowej.
    • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 15:30.
  • Przeżywamy dziś Prymicje, czyli pierwszą Mszę świętą, która odprawia nowo wyświęcony kapłan, który pochodzi z naszej wspólnoty parafialnej – ks. Łukasz Jędra. Dziękujemy wraz nim za dar kapłaństwa i modlimy się o nowe powołania.
  • Procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła będzie dopiero w czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała.
  • Jeszcze raz dziękuję za przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała oraz złożone przy tej okazji ofiary na potrzeby parafii.
  • W sobotę Nabożeństwo Fatimskie rozpocznie się Drogą Krzyżową wokół kościoła o godz. 17:30. O 18:00 Msza św., a po niej procesja eucharystyczna z modlitwą różańcową. Zapraszamy wszystkich – dorosłych, młodzież i dzieci.
  • Zapraszamy serdecznie na pielgrzymkę wakacyjną na wschód Polski od 16 do 19 sierpnia. W planie min. zwiedzanie Sandomierza, Zamościa, Kazimierza nad Wisłą oraz wizyta na Górze Grabarce i w meczecie w Bohonikach. Koszt 950 zł. Pełny program i potrzebne informacje można znaleźć na plakatach wystawionych na regale z gazetami oraz w czerwcowej Reginie.
  • W pierwszym tygodniu wakacji, od poniedziałku do soboty, młodzież po klasie 6 zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne. Na pewno będzie to dla młodych dobry czas, w którym będą mogli zbliżyć się do Boga i spotkać z rówieśnikami. Zapisać się można u ks. Łukasza. Naprawdę warto to zrobić.
  • Bóg zapłać za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o to rodziny z Półwsi – ul. Widokowa, Brzozowa, Krótka, Leśna i Zatorska.

Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

niedziela 19.09.2021

niedziela 12.09.2021