XIII Niedziela zwykła

niedziela 27.06.2021

• Z kalendarza liturgicznego:
    • Jutro wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
    • We wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00.
    • W sobotę święto św. Tomasza, apostoła.
  • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9:00. Składka na fundusz inwestycyjny.
  • Dziś o godz. 15:30 nabożeństwo czerwcowe poprzedzone wypominkami.
  • W środę zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od godz. 17:00 do 18:00
  • Odwiedziny u chorych na sobotę proszę zgłaszać indywidualnie.
  • Dziś po Mszach świętych zbiórka przed kościołem na pomoc rodzinom z Nowej Białej, które ucierpiały na skutek pożaru.
  • Przed kościołem można nabyć nowe, wakacyjne wydanie Reginy. W czasopiśmie można przeczytać min. o nabożeństwie do Krwi Pana Jezusa, o problemach i wyzwaniach związanych z pandemią, a także o propozycjach wycieczek rowerowych na naszym terenie. W numerze znajdują się także zdjęcia z Prymicji ks. Łukasza i ks. Bartka, z Bożego Ciała oraz z przedstawienia „Brzydkie Kaczątko”.
  • Wszystkich zainteresowanych pielgrzymką na Wschód Polski w sierpniu prosimy o pilny kontakt z ks. proboszczem lub ks. Łukaszem. Chcielibyśmy na przełomie czerwca i lipca potwierdzić listę chętnych. Program pielgrzymki można znaleźć przy czasopismach.
  • Ochotnicza Straż Pożarna z Półwsi organizuje młodzieżową drużynę strażacką. Szczegóły na plakacie w przedsionku i ulotkach przy czasopismach.
  • Bóg zapłać nowożeńcom za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę ubiera kolejna para nowożeńców.

Jezus dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

niedziela 19.09.2021

niedziela 12.09.2021