XIV Niedziela zwykła

niedziela 04.07.2021

• Z kalendarza liturgicznego:
    • We wtorek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
    • W czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
    • W przyszłą niedzielę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  • Dziś o godz. 15:30 wypominki i różaniec.
  • Przed kościołem jest jeszcze dostępny wakacyjny numer naszego parafialnego czasopisma Regina. Warto skorzystać z dobrych tekstów oraz zobaczyć fotorelację z najważniejszych wydarzeń parafialnych.
  • Zapraszamy także bardzo serdecznie na parafialną, wakacyjną pielgrzymkę na wschód naszej ojczyzny. Odwiedzimy min. Sandomierz, Zamość, Kazimierz Dolny, Kodeń oraz wiele innych pięknych miejsc. Wyjazd w poniedziałek 16 sierpnia. Zapisy u ks. proboszcza lub ks. Łukasza.
  • Na pomoc dla Nowej Białej zebraliśmy 7.588 złotych i 20 Euro. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  • W tym tygodniu przewidziana jest zbiórka elektrośmieci. Wykaz tego, co można oddać jest na ulotkach przy czasopismach. Bezpłatny odbiór zebranych odpadów będzie w najbliższą sobotę, 10 lipca o godz. 930 z placu Firmy Cem-Bud, gdzie można składać wszystko w wyznaczonym miejscu. Dochód z odzyskanych surowców zostanie przeznaczony za pośrednictwem Sióstr Loretanek na pomoc dla Polaków mieszkających na Wschodzie.
  • W przyszły wtorek, 14 lipca w godzinach południowych zatrzyma się u nas Piesza Pielgrzymka Wadowicka. Podajemy tą informację wcześniej, aby mieć czas zorganizować dla nich poczęstunek.
  • Bóg zapłać nowożeńcom za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o to rodziny z Ryczowa Górnego – ul. Jana Pawła II numery parzyste 96-182 i numery nieparzyste 137-209.

Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu.

niedziela 01.08.2021

niedziela 25.07.2021