XV Niedziela zwykła

niedziela 11.07.2021

• Z kalendarza liturgicznego:
    • Dziś przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
    • Jutro wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
    • We wtorek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
    • W czwartek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych teologów średniowiecza.
    • W piątek wspomnienie NMP z Góry Karmel – NMP Szkaplerznej.
  • Dziś o godz. 15:30 wypominki i różaniec.
  • We wtorek Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je drogą krzyżową wokół kościoła o 17:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W środę w godzinach południowych zatrzyma się u nas Piesza Pielgrzymka Wadowicka. Zadbajmy, aby nie zabrakło im zwłaszcza napojów, najlepiej wody.
  • W tym tygodniu trzeci piątek miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. rano i wieczorem.
  • Ponieważ wkrótce zaczną się żniwa czas pomyśleć także o dożynkach. Odpust na Podwyższenie Krzyża Świętego wypada w tym roku 12 września. Natomiast przygotowanie dziękczynienia za tegoroczne zbiory przypada na parafian z Ryczowa Dolnego i Kądziołów.
  • Bóg zapłać rodzinom z Ryczowa Górnego za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę ubierają nowożeńcy.

W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

niedziela 01.08.2021

niedziela 25.07.2021